Wszystko, co chcieliście wiedzieć o śmierci, ale baliście się zapytać

Kolejne dzieło autorki “Dym wciska się do oczu”

Caitlin Doughty zrobiła zawrotną karierę i zdobyła uznanie wielu czytelników po wydaniu w 2014 roku książki “Dym wciska się do oczu oraz czego jeszcze nauczyłam się w krematorium” opisującej jej doświadczenia ze swojej pracy w krematorium. Teraz powraca z nową pozycją, której czarny humor z pewnością spodoba się zarówno obecnym, jak i przyszłym wielbicielom jej twórczości. Jednak w książce “Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć” Doughty idzie o krok dalej. Tym razem stawia sobie za cel odpowiedź na najczęściej zadawane i często jednocześnie najbardziej kontrowersyjne pytania o życie i umieranie.

Czytelnicy pytają, Caitlin Doughty odpowiada

Każdy z nas na pewno choć raz zadawał sobie pytanie o nasze ziemskie istnienie oraz to, co dzieje się z nami po naszej śmierci. Nie jesteśmy w tym osamotnieni, w końcu najwięksi filozofowie i myśliciele religijni przez wieki roztrząsali te problemy i rozważali zagadnienia życia i śmierci. Czy istnieje niebo oraz piekło, dokąd idziemy po śmierci, co dzieje się z duszą, a co z ciałem?  Caitlin Doughty wskazuje nam, że nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, wszystko bowiem zależy od kultury, w jakiej dorastamy oraz okoliczności zgonu. Dzięki autorce dowiemy się, kto może zostać poddany pogrzebowi w stylu Wikingów, dlaczego sami nie możemy palić zmarłych bliskich i wielu innych zagadnień, które spędzają nam sen z powiek. To doskonała książka również dla rodziców, których dorastające pociechy zaczynają zadawać pytania, na które nie każdy z nas ma przecież odpowiedzi – dzięki książce znajdziemy właściwe słowa, aby mówić o rzeczach trudnych i często niezrozumiałych.

Czarny humor autorki

Książka Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć od TaniaKsiazka prócz nieocenionych walorów edukacyjnych, porywa także niezwykłym i nieco makabrycznym humorem, typowym dla pisarstwa Caitlin Doughty. Dzięki temu o wiele łatwiej nie tylko przyswoić nam wiedzę o świecie umarłych, ale także oswoić się z procesem umierania, tym, co dzieje się z ciałem po zgonie oraz po co nam ceremonie pogrzebowe. Informacje przekazane nam w lekkim i nieco przekornym tonie, z dużą dozą dystansu łatwiej będzie później przekazać dzieciom, dla których perspektywa umierania jest jeszcze mniej jasna, niż dla nas, dorosłych. Caitlin Doughty, prócz bycia doświadczoną pracownicą krematorium oraz znaną Youtuberką, okazuje się być także niezrównaną adwokatką do spraw umarłych – pomaga żywym lepiej ich zrozumieć.

Kawa freepik - pl.freepik.com